top of page
ÇİFTLİĞİMİZ
Başlangıçta hobi amaçlı bir bahçe olarak kurduğumuz ve daha sonraları doğal yaşama  olan saygımız ve tutkumuz nedeniyle Ekolojik (Organik) tarım işletmesine dönüştürdüğümüz  çiftliğimiz, Adana-Karaisalı yolu üzerinde, Salbaş'tan sonraki Kuzgun köyünde olup,Adana'ya 100.Yıl TÜYAP FUAR MERKEZİNDEN itibaren 25.Km.de bulunmaktadır.Arazimiz deniz seviyesinden 160-180 m.yükseklikte olup, Çukurova’nın bitip, Toros dağlarının başladığı seki irtifasında bulunmaktadır.Doğu-batı ve kuzey cephelerindenden ormanla çevrili, hakim bir tepe üzerinde olduğundan sürekli esinti almakta ve bu yüzden  yazları oldukça serin bir iklim sürmektedir.
 

ÜRETİM VE HİZMET FELSEFEMİZ
Organik tarım metodu ile, kimyasal ve sentetik girdilerden kaynaklanan risklerden uzak, güvenilir tarımsal üretim yapmak ve “ eko sisteme saygı” duyarlılığı çerçevesinde faaliyet gösterdiğimiz çiftliğimizi siz değerli dostlarımıza açarak,farkındalık yaratıp, bu konuda toplumsal bilinç oluşumuna katkıda bulunmak.

HER MEVSİMİ AYRI GÜZEL…
İlkbahar geldiğinde çiftlik ve etrafındaki  tarlalarda renk cümbüşü  başlarken kuş sesleri  baharın geldiğini müjdeler . Özellikle çevredeki ayçiçek tarlaları fotoğraf tutkunlarını cezbeden kareler sunarlar. Çiftliğimiz deniz seviyesinden 160-180 mt. yükseklikte , Çukurova’nın bitip Toros dağlarının başladığı seki irtifasında  çam ormanlarıyla  çevrili hakim bir tepe üzerinde olduğundan sürekli esinti almakta ve bu yüzden yaz aylarının boğucu sıcaklarında dahi oldukça serin bir iklim sürmektedir.

ÇİFTLİKTE NELER VAR ?

 

Çiftliğimizin doğal ortamında, dut ve çam ağaçları altında organik ve yöresel ürünlerimizden oluşan açık büfe kahvaltı ve ya öğle yemeği servisi alabilir , çevrenizde serbestçe gezen tavus kuşu ,tavşan ve ördeklerle fotoğraf çektirebilir, ata binebilir , çiftlik yakın çevresindeki doğal ormanlık parkurda atv turu yapabilir , ayrıca çiftliğimizin içerisinde yer alan eko-marketimizden alış veriş yapabilirsiniz.

bottom of page